recepty

Asijské polévky 15.11.2021


Tento kurz vás zavede do Asie pro jejich tradiční polévky. Obě si připravíme ve veganské variantě. Naučím vás, jak tyto kultovní polévky uvařit tak, aby neztratily nic ze své chuti a zároveň jste nemuseli používat umělá dochucovadla.Jako první si připravíme čili pastu NAM PRIK PAO, která dává sladkokyselé polévce TOM YUM její charakteristickou chuť a vzhled červených oček na hladině polévky. Polévku si následně připravíme a přeneseme se s ní na chvíli do Thajska. Pastu si odnesete domů, abyste mohli pokračovat ve vaření i tam.


Dlouho se ale nezdržíme, protože se hned v další receptu přeneseme do Vietnamu a připravíme si PHO CHAY. Jedná se o polévku z velké rodiny PHO ve veganské variantě. Základem je silný zeleninový vývar a voňavé koření. Připravíme si i tradiční nakládaný česnek, který v této polévce nesmí chybět.


Asijská kuchyně, na které je i tento kurz postavený, stojí na kvalitních a autentických surovinách a "mise en place" tedy dokonalé přípravy před samotným vařením. Samotné vaření je pak totiž už otázka pár minut. Určitě si recepty z tohoto kurzu zamilujete jako já, protože zjistíte, že mají skvělý poměr vložené energie a úspěchu na talíři ;-)


Kurz proběhne 15.11.2021 pondělí 17:30-20:30 v ateliéru K1


Cena jednotlivých kurzů činí 1490,- Kč na osobu.


V ceně jsou zahrnuty 3 hodiny kurzu, nájem překrásných prostor ateliéru K1 - Moravská 48, Praha 2 - Vinohrady - v centru Prahy, příprava kurzu, suroviny, večeře stejně jako materiály s postupy a recepty.


Kurz je určen pro 4 - 6 účastníků.


Pokud máte o některý z kurzů zájem, napište mi na email: zuzana.citkova@gmail.com. Závazně přihlášeni na kurz jste po zaplacení kurzovného na účet dle instrukcí, které vám pošlu obratem.


Účast na kurzu je možné přenechat jiné osobě v případě, že se nebudete moci dostavit. Vyhrazuji si právo, kurz zrušit ze závažných důvodů. Pokud k tomu dojde, bude vrácena celá částka za kurz nebo dohodnutí na jiném termínu dle přání účastníků kurzu.


Praktické informace: na kurz doražte o cca 10 minut předem, abychom mohli začít na čas. Recepty dostanete vytištěné s místem pro vaše poznámky. Bude vám tedy stačit tužka.


Těším se na vás!
19 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše