Blog

Sójové boby s miso omáčkou

Množství pro 4 osoby


Krémová omáčka tentokrát se sójovými boby dochucená miso pastou z bobů a ječmene. Chuť použité pasty je poměrně výrazná, a tak už kromě sójové omáčky Tamari a bobkového listu, nebudete k dochucení potřebovat nic. Tahle jídla z pár ingrediencí, kde každé dovolíte vyniknout!


#sójovéboby 250 g (v suchém stavu) #cibule 2 střední kusy #batát nebo #brambora 1 velký kus

#misopasta 1 lžíce

Já použila tuhle ze sójových bobů a ječmene. Chuť je poměrně výrazná.

#sójováomáčka Tamari 3 lžíce #slunečnicovýolej 2 lžíce #bobkovýlist 1 kus #vývarzsojovýchbobů 750 ml #petržel malý svazeček sůl Boby namočte přes noc. Druhý den vodu slijte. Zalijte je čistou vodou tak, aby přesahovala alespoň o 2 cm nad okraj a vařte v tlakovém hrnci 30 minut spolu se lžičkou #majoránka. Luštěniny potom tolik nenadýmají. Pokud nemáte tlakový hrnec, vařte v normálním hodinu. Vývar rozhodně nevylévejte, bude ho potřebovat. Je plný bílkovin. Jakmile máte vývar slitý, properte boby ve vodě a promícháváním se zbavte slupek z bobů. Cibuli i bramboru oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Na másle spolu s bobkovým listem orestujte, až obojí začne lehce hnědnout, pak přidejte zalijte vývarem z bobů (nemáte-li ho dost, doplňte vodou) a vařte na mírném ohni 15 minut. Vyndejte bobkový list a rozmixujte dohladka. Pokud máte výkonný mixér, můžete tam bobkový list nechat. Nyní dochuťte miso pastou a tamari - již nevařte. Ochutnejte a případně ještě dosolte. Podávejte s rýží basmati, kterou uvařte k dokonalosti ;-) a ozdobte nasekanou petrželkou.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

16 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše