Blog

Bramborákový koláč

Množství na celý plech nebo 2 koláčové formy


V týdnu jsem ryla naše políčko, kde jsem našla zapomenuté brambory. Kupodivu nezmrzly. Byly dost hluboko. Původně jsem z nich chtěla dělat báč, ale pak přišly děti a chtěly bramboráky. Takže nakonec bylo k večeři něco mezi - bramborákový koláč. Na opravdový báč se dostane třeba zase příště...


#brambory 900 g

#česnek 10 stroužků

#mléko 850 ml

#vejce 4 kusy

#majoránka 2 lžíce

#špaldovámouka polohrubá 350 g

#slunečnicovýolej 50 ml

#prášekdopečiva 10 g

#sůl

#pepř


Troubu předehřejte na 220° C.


Brambory oloupejte a nastrouhejte nahrubo. Vymačkejte z nich šťávu a přidejte horké mléko, česnek rozetřený se solí, majoránku, vejce, pepř, prášek do pečiva a mouku. Pořádně promíchejte.


Formy vymažte nebo vystelte pečícím papírem (i papír bych raději vymazala) a nalijte na ně těsto.


Pečte v troubě 40 minut.


Podávejte ideálně s kysaným zelím.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

108 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše