recepty

Bramborové burgerové houstičky

Aktualizováno: 2. lis 2018

12 menších houstiček nebo 8 velkých


Burgery už jsem dělala několikrát a vždycky jsem slavila veliký úspěch. Věřím, že velkou zásluhu na tom měli právě tyhle houstičky. Trochu jsem si upravila několik receptů, aby naší rodině chutnaly a tady je výsledek. Záměrně nepřidávám cukr, protože už samo máslo v receptu způsobí, že houstičky chutnají trochu sladce. Recept na fazolový burgery najdete tady.

#droždí instantní 6 g

#mléko 180 g

#cukr lžička

#špaldovámouka celozrnná jemně mletá 140 g

#pšeničnámouka hladká 260 g

#máslo 40 g

#brambory 110 g

#vejce na potření

#sezam 2 lžíce

sůl 2 lžičkMáslo vyndejte z lednice a nechte změknout. Bramboru/y oloupejte, nakrájejte a dejte v osolené vodě vařit.


Mezitím smíchejte droždí s teplým mlékem, cukrem a lžící mouky a dejte na teplé místo vzejít kvásek. V míse pak smíchejte obě mouky přidejte změklé máslo. Prsty ho do mouky rozdrobte tak, že nepoznáte, že tam bylo :-) tedy důkladně. Uvařené brambory rozmačkejte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu.


Všechny suroviny pak smíchejte dohromady a buď v robotu nebo ručně vypracujte hladké a vláčné těsto. Přikryjte a dejte na teplé místo na hodinu kynout.


Já to třeba dělám tak, že zapnu plotýnku, položím na ni ruku a čekám, až bude teplá, vypnu a pak na ni postavím mísu s těstem.

Zapněte troubu na 210 °C. Poté těsto vyklopte na pomoučněný vál a ještě propracujte. Rozdělte těsto na 12 dílů a vytvarujte malé bochánky. Uděláte to tak, že je budete chvíli ohrnovat směrem dovnitř a pak je vytočíte jakoby na hrnčířském kruhu ;-) Snad je to srozumitelné. Takhle mi houstičky vyšly vždycky nejlépe. Dejte na plech vystlaným pečící fólií či papírem a potřete rozšlehaným vajíčkem, posypte sezamem a nechte ještě 5 minut na teplém místě kynout.


Pečte v předehřáté troubě 12 minut a pak nechte vychladnout na mřížce.


#pečivo #burgery #kynuté

144 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše