Blog

Vyhledat
  • Zuzana Čítková

Červená kari pasta

Množství na 1 skleničku 250 ml


Tak přišla řada na další kari pastu. Tentokrát červenou. Perfektně se hodí třeba na Pad Kra Pao s houbami a tofu. Určitě vám dobře poslouží i kupovaná pasta. Ale... Proč je ale nakonec lepší si doma udělat vlastní? Díky tomu, že není tak slaná, můžete jí dát daleko víc, takže výsledné kari má plnější chuť.#čilipapričky sušené středně pálivé 8 vrchovatých lžic

#čilipapričky čerstvé 2 kusy

#citrónovátráva 1 stvol

#galangal nebo #zázvor 1 vrchovatá lžíce nasekeného

#česnek 5 stroužků

#šalotka 2 kusy

Můžete použít buď klasickou šalotku nebo pokud seženete drobnou červenou, použijte dvojnásobné množství.

#limetka kůra z poloviny a šťáva z celé

#římskýkmín 1 lžička

#bílýpepř 1 lžička

#koriandr 1 lžička

sůl 1 lžička

#olivovýolej podle potřeby


Semínka nasucho opražte na pánvi.


Galangal (nebo zázvor), česnek a cibuli oloupejte. Z limetky oloupejte kůru včetně bílé části a z dužiny vymačkejte šťávu. Papričkám odkrojte stopky. Citrónovou trávou klepněte o prkénko a odkrojte spodní bílou část. Tu použijte. Z té zelené si můžete udělat čaj.

Vše dejte do mixéru a zalijte olivovým olejem. Použijete ho tolik, jak moc výkonný máte mixér. Rychle a na plné otáčky rozmixujte tak, aby se pasta moc nezahřála. Červenou pastu jsem tentokrát nemixovala úplně tak do hladka. Kvůli tomu jsem koření nejdřív rozemlela v hmoždíři.


Uchovávejte pár týdnů v lednici. Pokud ji zalijete olivovým olejem, vydrží déle.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

53 zobrazení
  • Facebook Sociální Icon

Tel: +420 604 642 776

© 2018 Zuzana Čítková