Blog

Chlebové koření


Základem chuti každého chleba je výběr mouky, chuť kvásku ale hlavně koření. Většinou se do chleba přidává kmín. Já se ale naučila si míchat svoje koření, které obsahuje kromě kmínu i koriandr, anýz a fenykl. Letos mám před sebou další metu, koření si chci sama vypěstovat.

#kmín 30 %

#fenykl 30 %

#koriandr 30 %

#anýz 10 %


Množství si každý musíte určit sám podle toho, jak často chleba pečete. Na jeden budete potřebovat zhruba 5 g koření. Koření namelte a uschovejte ve sklenici na chladném a suchém místě.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

1,008 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše