Blog

Chřest s máslem a parmazánem

Množství pro 2 osoby


V jednoduchosti je krása. Někdy je lepší moc nevařit a dát jen tak pár ingrediencí k sobě. To je i případ chřestu, jehož sezóna konečně u nás začala. Zároveň je po Velikonocích a doma nám zbývají vařená vajíčka. S chřestem jdou parádně dohromady. Pokud vám chřest zachutná, zkuste i tenhle salát s ředkvičkami a vejci.

#chřest svazek 500 g

Je jedno, jestli použijete zelený nebo bílý. Každá z variant chutná jinak, ale obě mají něco do sebe a pochutnáte si.

#vejce 2 kusy

#pažitka svazeček

#přepuštěnémáslo 2 zarovnané lžíce

#parmazán 2 vrchovaté lžíce

#sezam černý 2 lžičky

#sůl já použila vločkovou Maldon

#pepř


Vejce vložte do vody a přiveďte k varu. Vařte 10 minut a pak nechte vychladnout.


Bílý chřest oloupejte, zelený nechte tak. Chřestu odkrojte asi 2 cm ze spodní části. Zbytek dejte na pařáček. Vařte v páře 3 minuty.


Uvařený chřest přendejte na talíř, dejte na něj přepuštěné máslo, posypte sekanou pažitkou, parmazánem a posolte a opepřete. Na rozkrojené vařené vejce dejte trochu sezamu a také posolte.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

27 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše