Blog

Vyhledat
  • Zuzana Čítková

Chřestový salát

Množství pro 2 osoby


Chřestový salát jsem jedna poprvé u kamarádky Denisy. Moc se mi do něho nechtělo. Nevím proč, ale chřest ve mě nevbuzoval extra vášně. Od té doby ho ale dělám během chřestové sezóny pravidelně. Je totiž skvělý!

#chřest svazek

Je jedno, jestli na tento salát použijete chřest zelený nebo bílý. Obě varianty jsou výtečné.

#ředkvičky svazek

#vejce 4 kusy

#jarnícibulka 2 kusy

#jogurt 4 vrchovaté lžíce

#hořčice 1 lžíce

sůl

pepř


Vejce vložte do vody a přiveďte k varu. Vařte 10 minut a pak nechte vychladnout.


Bílý chřest oloupejte, zelený nechte tak. Chřestu odkrojte asi 2 cm ze spodní části. Zbytek nakrájejte na asi 2 cm špalíčky a dejte do pařáčku. Vařte v páře 3 minuty. Ředkvičky nakrájejte na plátky. Cibulku nakrájejte na kolečka.


Jogurt rozmíchejte s hořčicí, osolte a opepřete.


Nyní vše smíchejte dohromady. Polovinu cibulky si nechte na ozdobu.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

83 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook Sociální Icon

Tel: +420 604 642 776

© 2018 Zuzana Čítková