Blog

Čočkový salát s avokádem

Množství pro 2 osoby


Tenhle pikantní čočkový salát s avokádem je plný chutí a to díky výraznému koriandru, lichořeřišnici, česnekovým výhonkům i čili papričkám. Vzpomeňte si na něj, až vám zbyde uvařená čočka.


#čočka zelená, černá (beluga) nebo červená neloupaná uvařená 300 g

#avokádo 2 kusy

Jak poznáte v obchodě, že je avokádo v té správné konzumní zralosti? Opatrně odkloňte stopku a podívejte se na barvu dužiny. Je-li zelená nebo hnědá, nebrat. Pokud je ale pod stopkou žluto-zelená barva, je to to správné avokádo, které potřebujete. Pokud avokádo nepotřebujete hned, tak to se zelenou dužinou prý parádně dojde doma při pokojové teplotě zabalené do novin.

#rajče 4 kusy

#koriandr svazek

#čilipaprička 1 kus

#koriandr koření mleté 1/4 lžičky

sůl

#lichořeřišnice 9 květů

#česnekovévýhonky 6 kusů (lze použít i 3 stroužky česneku)


Avokádo rozpulte, vydlabejte lžící, vyndejte pecku a rozmačkejte vidličkou. Rajčata nakrájejte na kousky, čerstvý koriandr s květy lichořeřišnice (nějaké si nechte na ozdobu) a česnekovými výhonky nasekejte a vše přidejte k avokádu. Přidejte i studenou uvařenou čočku, okořeňte čili a koriandrem, osolte a zamíchejte. Salát můžete ozdobit květy lichořeřišnice a koriandrem.


Do hotového salátu položte zpět pecky z avokáda. Díky nim avokádo v salátu nezhnědne.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

123 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše