Blog

Dršťková polévka z bedel

Aktualizováno: 15. říj 2019

Množství pro 4-5 osob


Nejsem žádná velká houbařka. Pravidelně sbírám jen žampióny a čirůvky dvoubarvé, co nám rostou na zahradě a když zakopnu v lese o hříbek nebo babku, tak je taky seberu. Mám ale štěstí, protože mám v rodině pár velkých houbařů, od kterých houby dostávám. Jako včera od strejdy Petra bedly a pýchavky (vatovec obrovský). Z pýchavky budou řízky s kaší a z bedel jsem udělala dršťkovou polévku, na kterou jsem pro vás sepsala recept.#bedly 3 větší klobouky bez nohou

zeleninový vývar podle tohoto receptu nebo vývar z cizrny 1000 ml

#cibule 1 větší kus

#česnek 4 stroužky

#brambora 1 střední kus

#přepuštěnémáslo 1 lžíce

#paprika mletá sladká 1 lžíce

#majoránky 1 lžíce

#pepř špetka

sůl


Bedly nakrájejte na kostičky. Bramboru oloupejte a nastrouhejte najemno.


Cibuli oloupejte, nakrájejte najemno a osmahněte na přepuštěném másle dokud nezačne hnědnout. Pak přidejte majoránku, pepř a papriku a krátce zarestujte. Zalijte vývarem, přidejte česnek rozetřený se solí, nastrouhanou bramboru a nakonec i bedly.


Vařte na mírném plameni zhruba 20 minut, než se chutě krásně propojí a bedly změknou.


K polévce doporučuji tyhle rohlíčky.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

1,362 zobrazení2 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše