Blog

Dýňové kari s kešu

Množství pro 5 - 6 osob


Tohle kari dělám už léta. Je to taková letní stálice mé kuchyně. Až jsem byla překvapená, že tento recept ještě nemám na blogu. Tak tady je.


Kombinace dýně, lilek, kari, kokos a kešu je prostě neodolatelná!

#dýně hokkaido 500 g

#lilek 1 kus

#paprika 1 kus

#kešu 100 g

#sezamovýolej 50 ml

#galangal 2 lžíce nakrájeného na tenké nudličky (můžete použít i zázvor)

#citrónovátráva 2 stvoly

#zeleninovývývar 400 ml

Vývar připravte podle tohoto receptu nebo použijte tuto polévkovou pastu a vodu.

#kokosovémléko 400 ml

#kari koření 2 lžíce

#česnek 4 stroužky

#cukr 2 lžíce

#tamari omáčka 4 lžíce

sůl


Do velké pánve nebo woku dejte sezamový olej a na něm na středním plameni chvíli restujte oloupaný a nasekaný galangal, na kolečka nakrájenou bílou část citrónové trávy (před krájením poklepte stvoly tupou částí nože) a nasekaný česnek. Po několika minutách přidejte i kari koření a nakrájený lilek. Opékejte a když začne lilek měknout, zalijte vývarem. Přidejte i na kostky nakrájenou dýni (neloupejte, jen vydlabejte semínka), nakrájenou papriku a cukr. Vařte zhruba 5 minut.


Vypněte plotnu a přidejte kokosové mléko. Nakonec dochuťte nejdříve tamari a pak případně ještě dosolte. Nakonec do kari vsypte kešu, přiklopte a nechte 10 minut stát.


Doporučuji podávat s jasmínovou rýži a ozdobit bylinkami a jedlými květy.


Já použila:

#perila

#thajskábazalka


#sléz (fialové kvítky)

#měsíček (oranžové kvítky)


Určitě by se hodil i #koriandr ;-)


Milovníci pálivého, přidají #čilipaprička!Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

105 zobrazení2 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše