Blog

Dýňové placičky

Množství pro 4 osoby


Dýňové placičky jsou ideální jídlo, pokud máte ve špajzu zapomenutou dýni a v lednici zbytek uvařené rýže. Dávám do nich popenec, což je hojně rozšířená divoká bylinka, kterou lze nahradit majoránku. S bramborovou kaší jsou nejlepší.


#dýně hokkaido 1 menší (cca 500 g)

#popenec břečťanovitý hrst čerstvé bylinky

#cibule 1 větší kus

#česnek 5 stroužků

#vejce 3 kusy

#rýže uvařená 100 g

sůl

#slunečnicovýolej na potření plechu


Troubu předehřejte na 180° C.


Dýni vydlabejte a nasekejte najemno nebo nastrouhejte nahrubo. Přidejte nasekaný popenec (pouze lístky), vejce, uvařenou rýži, na malé kostičky nakrájenou cibuli a česnek rozetřený se solí.


Plech vystelte pečící fólií nebo papírem, pomašlujte olejem a dejte na něj 10 ze směsi vytvarovaných placiček. Pečte ve vyhřáté troubě 10 minut z každé strany.


Jako ideální přílohu mám vyzkoušenou bramborovou kaši. Dobré jsou ale i studené s jogurtovým dresingem.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

90 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše