Blog

Čokoládový fondant s kardamomem

Aktualizováno: čvc 1

Množství vystačí do 3 zapékacích mističek o průměru 7,5 cm


Tímto dezertem rozhodně zabodujete u všech milovníků čokolády. I já mezi ně patřím. Navíc to spojení s kardamomem... Ach!


Na fondant jsem si nikdy netroufala. Myslela jsem si totiž, že jeho příprava je složitá a není úplně jednoduché docílit tekutého prostředku. Mýlila jsem se ;-) Určitě to zvládnete i vy.


Dezert se podává čerstvě upečený. Můžete si ho ale předpinknout a mít ho v zapékací mističce v lednici den dva v záloze a upéct v ten správný moment.
#kakaovémáslo 40 g + trocha na vymazání formiček

Já ho měla od Veroniky z KusKakaa. Je to poměrně luxusní surovina a je možné ji nahradit klasickým máslem, ale pro vzácné příležitosti se určitě hodí.

#čokoláda hořká 70% kakaa 60 g

#vejce 1 kus

#žloutek 1 kus

#cukr 50 g

#kardamom mletý 1/4 lžičky

#rýžovámouka hladká 20 g

#kakao prášek na vysypání formiček


Troubu předehřejte na 210° C.


Čokoládu a máslo dejte rozehřát do vodní lázně.


Zapékací formičky vymažte máslem a vysypte kakaem.


Vejce a žloutek vyšlehejte s cukrem dohladka. Přidejte rozpuštenou čokoládu s máslem, mletý kardamon a pomocí stěrky zamíchejte. Nakonec přidejte i rýžovou mouku.


Směs nalijte do vymazaných a vysypaných formiček a dejte péci na 6 minut. Pak ihned vyndejte z trouby a nechte ve formičce ještě 2-3 minutky stát. Poté vyklopte.


Na závěr můžete ještě posypat kakaem a ozdobit čerstvou mátou.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

107 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše