Blog

Veganská gulášová polévka

Množství pro 5 - 6 osob


Gulášová polévka s čerstvým rohlíkem je klasika, která neomrzí. Zkuste ji podle mého receptu ve veganské variantě. Kouzlo takovýchto poctivých polévek tkví podle mého v tom, že je necháte chvíli stát a pořádně dojít. Jen tak se chutě propojí a začnou pěkně hrát dohromady.

#mletémaso veganské 275 g

#cibule 1 větší kus

#česnek 3 stroužky

#slunečnicovýolej 50 ml

#brambory 3 větší kusy

#protlak 3 lžíce nebo omáčka z pečené zeleniny

#paprika mletá 2 lžičky

#popenec 2 lžíce nasekaného nebo #majoránka

#zeleninovývývar 1200 ml nebo rozmíchejte ve vodě tuto polévkovou pastu

sůl

pepř


Cibuli nakrájejte nadrobno a na oleji ji zpěňte. Přidejte mleté maso a chvíli opékejte. Pak zaprašte paprikou a po minutce přidejte i protlak s česnekem rozetřeným se solí. Zalijte vývarem a ihned přidejte i na kostičky nakrájené brambory s popencem.


Vařte dokud nebudou brambory vařené. Doporučuji nechat polévku ještě chvíli stát. Případně ještě dosolte a opepřete.


Podávejte s čerstvými rohlíčky.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

219 zobrazení2 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše