Blog

Kari pomazánka

Aktualizováno: úno 8

Množství pro 6 osob


Je o mě už docela známo, že mám ráda ostrou asijskou kuchyni a kari pasty si dělám do zásoby. Nesmí mi v kuchyni chybět, když na mě přijde chuť. Zkusila jsem dát pastu i do pomazánky. Mňam!

#čerstvýsýr 200 g

#parmazán 100 g

#jogurt 1 lžíce

#česnek 2 stroužky

#karipasta červená 1 lžíce (zkoušela jsem ale i zelenou)

Recepty na obě najdete zde. Letos jsem je zkoušela i zavařit a funguje to.

sůl


Stroužky česneku rozetřete se solí a smíchejte s čerstvým sýrem, najemno nastrouhaným parmazánem, jogurtem a kari pastou.


Mažte na nakrájenou bagetu nebo kváskový chleb a ozdobte čerstvým koriandrem. Další varianta: do pomazánky/dipu si namáčejte proužky zeleniny (okurka, paprika, mrkev, řapíkatý celer).


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

60 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše