Blog

Kešu nápoj

Množství do 500 -1000 ml lahve podle zvolené hustoty


Kešu nápoj je jeden z nejkrémovějších rostlinných nápojů, který si doma můžete vyrobit. Na začátek doporučuji udělat si nápoj hustější a případně ho doředit vodou na požadovanou konzistenci. Záleží, na co ho chcete použít.


Já nápoj vyzkoušela třeba

Jaké další rostlinné nápoje jsem zkoušela? Třeba makový.


#kešu 100 g

#voda 400 - 900 ml podle požadované konzistence

#sůl špetka


Kešu večer namočte do studené vody a nechte stát při pokojové teplotě do rána.


Druhý den vodu slijte, nalijte čistou (400 - 900 ml) a přidejte špetku soli. Na začátek doporučuji udělat si nápoj hustější a případně ho doředit vodou na požadovanou konzistenci. Záleží, na co chcete nápoj použít.


Mixujte tak dlouho, až v nápoji neuvidíte žádné kousky kešu a bude krásně hladký. Lepší je použít klasický vysokorychlostní mixér namísto ponorného. S ponorným to jde sice taky, ale je potřeba mixovat déle.


Je-li třeba, výsledný nápoj ještě přeceďte přes plátýnko.


Pokud budete nápoj pít jen tak, můžete ho ještě dosladit medem či sirupem.


Nespotřebovaný nápoj nalijte do sklenice a zavíčkujte. V lednici vám dva tři dny vydrží.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

73 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše