Blog

Konopná bábovka s čokoládou

Mnaožství na větší bábovkovou formu


Dneska je Mezinárodní den marihuany, a tak jsem na poslední chvíli spíchla alespoň bábovku s konopným proteinem... samozřejmě bez THC ;-)


#pšeničnámouka chlebová 140 g

#špaldovámouka polohrubá 340 g

#konopnýprotein 100 g

#cukrtřtinový 120 g

#sůl špetka

#prášekdopečiva bezfosfátový 1 kus nebo #vinnýkámen 12 g

#jedlásoda lžička

#rostlinnýnápoj mandlový/kešu 450 ml nebo #mléko

#vejce 3 kusy

#slunečnicovýolej 50 ml

#citrón šťáva z poloviny


#čokoláda 100 g + #kokosovýolej nebo #bambuckémáslo 1 lžička


máslo a hrubá či polohrubá mouka na vymazání a vysypání formy.


Předehřejte troubu na 180 °C a vymažte si a vysypte formu na bábovku.


Mouky prosejte do větší mísy a přidejte cukr, konopný protein prášek a sodu. Do kastrolku nalijte nápoj, přidejte vejce, olej a citrónovou šťávu a metličkou rozmíchejte.


Smíchejte mokré a suché suroviny dohromady a důkladně rozmíchejte. Nalijte do vymazané a vysypané formy a pečte v předehřáté troubě 45 minut.


Mezitím si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, přidejte lžičku kokosového oleje nebo bambuckého másla a hotovou bábovku polijte.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, naku


puji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


66 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše