Blog

Vyhledat
  • Zuzana Čítková

Levandulové sušenky

Množství na 2 plechy


Dneska jsem se Stelinkou pekla levandulové sušenky. Nadchly nás. Jsou křehoučké a krásně voní. Až budete sbírat levandulové kvítky, nasbírejte a nasušte si jich určitě víc. Takové levandulové sušenky jako vánoční cukroví... ;-)

#špaldovámouka hladká 120 g

#špaldovámouka celozrnná jemně mletá 260 g

#žloutek 2 kusy

#máslo 300 g

#cukr moučkový 130 g

#kukuřičnýškrob 4 zarovnané lžíce

#levandule květ 4 zarovnané lžíce

Používejte pouze fialové kvítky bez zelených stonečků - ty jsou hořké.

#levandulovýolej éterický 5 kapek

špetka soli


Máslo nechte změknout a pak smíchejte se všemi ostatními surovinami. Vypracujte hladké těsto. Bude trochu lepit, ale to nevadí. Nechte ho v lednici hodiny ztuhnout. Pak se s ním bude dobře pracovat.


Troubu předehřejte na 170° C.


Těsto si rozdělte na dvě části a za každé vyválejte váleček zhruba 4 cm v průměru. Ostrým nožem nakrájejte kolečka silné zhruba 1 cm.


Sušenky přendejte na plech vystlaný pečící fólií nebo papírem a pečte zhruba 15 minut, dokud nezačnou kraje růžovět.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

91 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook Sociální Icon

Tel: +420 604 642 776

© 2018 Zuzana Čítková