Blog

Levandulové sušenky

Aktualizováno: čvc 20

Množství na 2 plechy


Levandulové máslové sušenky aneb aromaterapeutická chvilka v kuchyni. Až budete na tyhle sušenky sbírat levandulové kvítky, nasbírejte a nasušte si jich určitě víc. Takové levandulové sušenky jako vánoční cukroví... mňam!

#špaldovámouka hladká 120 g

#špaldovámouka celozrnná jemně mletá 260 g

#žloutek 2 kusy

#máslo 250 g

#cukr moučkový 110 g

#kukuřičnýškrob 4 zarovnané lžíce

#levandule květ 4 zarovnané lžíce

Používejte pouze fialové kvítky bez zelených kalíšků - ty jsou hořké.

#levandulovýolej éterický 5 kapek

#sůl špetka


Máslo nechte změknout a pak smíchejte se všemi ostatními surovinami. Vypracujte hladké těsto. Bude trochu lepit, ale to nevadí. Nechte ho v lednici hodiny ztuhnout. Pak se s ním bude dobře pracovat.


Troubu předehřejte na 170° C.


Těsto si rozdělte na dvě části a za každé vyválejte váleček zhruba 4 cm v průměru. Ostrým nožem nakrájejte kolečka silné zhruba 1 cm.


Sušenky přendejte na plech vystlaný pečící fólií nebo papírem a pečte zhruba 15 minut, dokud nezačnou kraje růžovět. Možná se vám budou zdát nedopečené, ale ony venku na plechu ještě dojdou.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

171 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše