Blog

Malinový džem

Množství na 6 skleniček o objemu 280 ml


Jak se nám pomalu rozšiřuje porost malin okolo plotu, stáváme se malinově nezávislými. Moje děti totiž malinový džem zbožňují. Je jejich neoblíbenější. Moc rádi si ho mažou na rohlíky, palačinky, vafle nebo přidají do kaše či jogurtu. A tak mi skleničky ve špajzu postupně přibývají...


Malinový džem vařím s pektinem z citrusů, který už je běžně k dostání ve zdravých výživách nebo bezobalových prodejnách.

#maliny 1500 g

#cukr 100 - 400 g

Množství cukru si určíte sami podle sladkosti ovoce a podle vašich preferencí. Je to dost ošemetná záležitost. Proto džem při vaření ochutnávejte a cukr přidávejte postupně.

#pektin 15 g

#kyselinacitrónová 1 lžička


Dejte si malý porcelánový talířek do lednice.


Maliny rozmačkejte ve velkém hrnci a přidejte pektin rozmíchaný ve 2 lžících cukru. Přiveďte k varu a vařte 1 minutu. Pak do hrnce nasypejte cukr a vařte dalších 5 minut. Odstavte a přidejte lžičku kyseliny citrónové a důkladně rozmíchejte.


Nyní zkuste lžíci džemu rozetřít po studeném talířku a uvidíte, jak moc bude hustý. Pokud se vám hustota nezdá, můžete ještě chvíli džem povařit. Už ale opravdu jen pár minutek.


Horký džem plňte do čistých vyvařených skleniček a ihned zavíčkujte.


Džem ještě zavařuji. Jak? Jednoduše v myčce nebo troubě. Mrkněte na tento článek.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

66 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše