Blog

Pesto z medvědího česneku


Množství na 4 menší skleničky


Pesto z medvědího česneku se stane vašim vděčným dochucovacím pomocníkem, který se bude skrývat na dně lednice. Během roku ho sem tam vytáhnete a podtrhnete chuť vašeho kuchařského snažení. Uvidíte ;-)

#medvědíčesnek 300 g

#olivovýolej 180-250 ml

sůl


Pokud chcete medvědí česnek přidávat do polévek, pomazánek nebo nádivek, stačí tyto tři ingredience. Pokud ho chcete mazat na toasty nebo dávat na salát, přidejte ještě:


#kešu nebo #piniovéořechy 50 g

#sýr Pecorino nebo Parmigiano Reggiano nebo Grana Padano 50 g


Do mixéru nalijte olej a pomalu přidávejte omytý a okapaný medvědí česnek. Mixujete vždy krátce, aby se pesto nezahřálo. Tím by totiž zhořklo. Staromilci udělají v hmoždíři.


Množství oleje je orientační, protože hodně záleží na výkonu vašeho mixéru. Pokud přidáváte i ořechy a sýr, přidejte i olej.


Hotové pesto dejte do skleniček a uchovávejte v lednici. Vydrží vám tam do dalšího roku.


Na závěr: Medvědímu česneku se bohužel stalo to, že je v současnosti "in". Co to v praxi znamená, jsem viděla na vlastní oči. Lidé ho sklízejí srpem... Po tom se bohužel jen špatně vzpamatovává. Prosím, trhejte z každé rostliny jen pár listů, abyste ho zachovali i na příští rok. Díky 💚


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

93 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše