Blog

Morning Glory

Aktualizace: 5. úno 2020

Množství pro 2 osoby


Morning Glory patří k mým nejoblíbenějším asijským jídlům. Je velmi jednoduché. Má to však jeden háček. Vodní špenát neboli Morning Glory se špatně shání. Narazila jsem na něj zatím jen v Sapě. Každopádně až tam budete, kupte si ho a udělejte si tohle báječné jídlo. V Thajsku se používá jako příloha nebo jako samostatné jídlo. Já ho mám ráda s jasmínovou rýží.


#vodníšpenát (Morning Glory) 2 svazky (cca 240 g)

#čilipapričky čerstvé 6 kusů

#česnek 8 stroužků

#tamari sójová omáčka 5 lžic

#miso pasta ze sóji 1/2 lžičky

Pokud vám nevadí použít ústřicovou a rybí omáčku, pak použijte místo tamari je. Pro autentickou chuť se hodí také pasta ze sójových bobů. Tu jsem ale zase nenašla bez glutamátu. Proto jsem použila miso.

#cukr 1 lžíce

#slunečnicovýolej 6 lžic

voda 100 ml


Vodnímu špenátu odkrojte konce stonků (cca 2 cm) a promačkejte ho naplocho nožem. Nakrájejte po 4 cm. Konec s lístky může být delší. Čili papričky podélně rozkrojte (pro menší pálivost můžete vyndat semínka), česnek oloupejte a nakrájejte na plátky.


Na pánvi rozpalte olej a přidejte čili a česnek. Chvíli restujte a pak přidejte vodní špenát. Stáhněte plamen. Zakapejte tamari omáčkou. Přidejte i cukr rozmíchaný ve vodě. Opékejte dokud špenát není na skus. Neměl by být rozvařený ale ani syrový.


Podávejte s jasmínovou rýží.


Děkuji moc Jidapha alias Chilli Lips za inspiraci!


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

59 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Tzatziky

Množství pro 2 osoby Řecké tzatziky mám spojené s našimi kamarády Lenkou a Mílou, kteří je pravidelně nosí, když k nám jdou na návštěvu. Pokaždé je přinesou v takové krásné malované míse. Jednou si ta