Blog

Mrkvová pomazánka


Mrkvovou pomazánku naše holky zbožňují. Hlavně Stela odpovídá na dotaz "Co chceš namazat na chleba?" převážně: "Mekvovou." Dneska jsem jí zkusila udělat doma, abych ji nemusela pořád kupovat. Kdykoliv se totiž objeví v lednici - a to v jakémkoliv množství - vždycky hrozně rychle zmizí.

#mrkev 400 g

#olejslunečnicový 100 ml

#česnek 1 stroužek

#cibule malá nebo polovina střední

#hořčice 1 vrchovatá lžička

#jablečnýocet 1 lžíce

#ovesnévločky 5 lžíc

sůl


Mrkev oloupejte a spolu s olejem, hořčicí, octem a vločkami rozsekejte najemno pomocí mixéru. Česnek prolisujte a rozetřete se solí, cibuli nakrájejte na velmi malé kostičky. Vše smíchejte a dejte ho malého kastrólku. Chvíli vařte, aby mrkev trochu změkla. Pak nechte pomazánku vychladnout a mazejte na pečivo.


Třeba na kváskový chléb podle tohoto nebo tohoto receptu. Nebo můžete upéct housky nebo uzlíky ;-)


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

206 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše