Blog

Mrkvový salát

Množství pro 1 osobu


Podobný salát nám dělali v menze na vejšce. Moc mi tenkrát chutnal. Jak jsem jen na něj mohla na tak dlouhou dobu zapomenout...#mrkev 3 kusy

#jablko 1 kus

#citrón šťáva z poloviny

#rozinky 2 vrchovaté lžíce

#kokos 2 vrchovaté lžíce

máta na ozdobu


Mrkev i jablko oloupejte a nastrouhejte na struhadle - mrkev najemno a jablko nahrubo. Přidejte citrónovou šťávu, rozinky, kokos a promíchejte. Můžete ozdobit čerstvou mátou.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

59 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Tzatziky

Množství pro 2 osoby Řecké tzatziky mám spojené s našimi kamarády Lenkou a Mílou, kteří je pravidelně nosí, když k nám jdou na návštěvu. Pokaždé je přinesou v takové krásné malované míse. Jednou si ta