Blog

Velikonoční nádivka s uzeným tofu

Mnnadivkaožství na menší zapékací mísu pro 4 osoby


Do velikonoční nádivky patří kopřivy. To je jasné. Já ale dělám kombinaci všeho možného, co mi okolo domu vyraší, a tak to byly letos kromě kopřiv i česnekopažitka, bršlice kozí noha a petrželka. Formu jsem vysypala slunečnicovými semínky. Křupalo to parádně!


#pečivo 3 kusy

Já použila včerejší fokáču, ale můžete samozřejmě i rohlíky nebo housky.

#mléko 100 ml

#tofu uzené 100 g

#vejce 3 kusy

#kopřiva a #petrželka a/nebo #pažitka a/nebo #česnekopažitka a/nebo #medvědíčesnek a/nebo #břšlicekozínoha - dohromady plná hrst

#sůl

#pepř

#slunečnicovýolej 2 lžíce

#slunečnicovásemínka 3 lžíce


Předehřejte troubu na 180° C.


Pečivo nakrájejte na kostičky a zalijte mlékem. Tofu také nakrájejte na kostičky a přidejte k pečivu spolu s nasekanými bylinkami a žloutky. Posolte a opepřete. Nakonec opatrně přimíchejte sníh z bílků.


Olejem vymažte formu a vysypejte slunečnicovými semínky.


Pečte 30 minut dozlatova.


My dneska měli nádivku se salátem a pečenou řepou s fialovou a oranžovou mrkví, šalotkou a česnekem na olivovém oleji.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

21 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše