Blog

Nakládané cukety v oleji

Množství na 3 skleničky, cca 900 ml


Cukety moc ráda nakládám. Tento rok jsem se odvážila je v oleji i zavařit. A povedlo se. Budete potřebovat jen cukety, olej, rozmarýn, čili, česnek a sůl.


Jak nakládané cukety využít? Na saláty nebo třeba do burgerů.


Minulý rok jsem nakládala cukety takto: www.varenipodlezuzky.com/post/nakladane-cukety


#cuketa 1000 g (jen mladé kusy s měkkou slupkou)

#olivovýolej 150 - 200 ml

#česnek 10 stroužků

#čilipaprička 4 ks

#rozmarýn 3 snítky

sůl


Cuketu nakrájíme na cca 2 mm tenké plátky i se slupkou. Plátky položíme na olejem vymazané plechy a obrátíme, aby byly od oleje obě strany. Posolíme a grilujeme do té doby, než uvidíme, že cuketa začne na krajích chytat zlatou barvu. Vyndáme a dáme do mísy. Jakmile máme všechny plátky ugrilované, smícháme s rozetřeným česnekem, nasekanými čili papričkami a rozmarýnem. Napěchujeme do skleniček a zalijeme zbytkem oleje. Cuketa by měla být ponořená do oleje.


Skleničky vydrží určitě měsíc v lednici nebo je zavařte v myčce nebo troubě podle tohoto návodu.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

306 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše