recepty

Pasta s kešu omáčkou a mangoldem

Mnkesu-ožství pro 4 osoby


Podle tohoto receptu se naučíte připravovat jednoduchou, rychlou a moc dobrou krémovou omáčku z pár suroviny: kešu, sezamu, soli a lahůdkového droždí.


A pokud budete chtít mít jídlo 100% vegan, můžete si vyrobit i veganský parmazán.

#kešu 100 g

#sezam 30 g

#sůl 2 lžičky

Já použila černou Kala Namak kvůli její výrazně chuti po vejcích.

#lahůdkovédroždí 2 lžíce

Pozor, neplést s klasickým droždím. Tohle je jeho neaktivní forma, která umí jídla skvěle dochutit.

#voda 350 ml


Všechny uvedené ingredience dejte do mixéru a rozmixujte dohladka. Pokud nemáte výkonný mixér, nevadí. Jen byste měli suroviny na několik hodin namočit, pak by měl stačit i méně výkonný mixér.


#mangold 100 g

Můžete použít i čerstvý špenát. Pokud ale máte zahradu, přimlouvám se, zasaďte si jednu rostlinu mangoldu. Budete ho sklízet po větší část roku. Je to takový permakulturní špenát.

#česnek 6 stroužků

#olivovýolej 15 ml


Mangoldu odkrojte řapíky a nahrubo nasekejte. Zalijte vroucí vodou a slijte. Rozehřejte pánev a na ní olej. Chviličku na něm restujte na plátky nakrájený česnek, přijdete mangold a vypněte pánev.


#těstoviny semolinové 350 g


Těstoviny uvařte podle návodu a smíchejte je s omáčkou a mangoldem. Nechte přiklopené asi 10 minut spojit.


Podávejte s #parmazán nebo si připravte veganskou variantu parmazánu podle tohoto receptu.


TIP: Můžete si doma připravit i svou vlastní pastu. Jak na ni?

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálně vypsané kurzy vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

43 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše