Blog

Čerstvá pasta s čerstvým pestem

Množství na 2 osoby


Co já se na koleji najedla těstovin s pestem! Tenkrát jsem kupovala bílé, pesto ve skleničce a sypala eidamem. Později jsem přešla na celozrnné. Ještě později jsem objevila kouzlo dobrých sýrů a už si vybírala i v nich. O další rok či dva jsem propadla bio a všechno muselo mít etiketu se zelenou zebrou či lístečkem. No a dneska si pastu často uválím, pesto si udělám čerstvé a sypu parmazánem. Vše samozřejmě taky bio, vajíčka od vlastních slepiček ;-) Kdo by to byl tenkrát řekl, že?


Zde je několik variant na pastu, které mám vyzkoušené:

#špaldovámouka hladká 200 g (na fotce)

nebo

#špaldovámouka hladká 100 g a #špaldovámouka jemně mletá celozrnná 100 g

nebo

#špaldovámouka jemně mletá celozrnná 100 g a #hraška na zahuštění 100 g

nebo

#špaldovámouka hladká 50 g, #špaldovámouka jemně mletá celozrnná 50 g a #hraška na zahuštění 100 g


#vejce 2 větší kusy (případně 2 menší + žloutek)

3/4 mouky a vejce smíchejte dohromady a vypracujte hladké těsto. Vyválejte na 1 mm tenký plát. Na podsypání použijte zbytek mouky. Každá mouky trochu jinak saje. Proto mějte další ještě po ruce a případně ještě podsypte.


čerstvé pesto připravte tak, že rozmixujete tyto suroviny:

#bazalka čerstvá svazek (cca 30 g)

#piniovéoříšky 50 g

#olivovýolej 80 ml

#česnek 3 stroužky

sůl


Těstoviny nakrájejte na široké nudle. Jakmile budete mít všechny, proházejte je s trochou mouky, aby se vám neslepily a dejte vařit větší množství osolené vody. Těstoviny vařte pár minut tak, aby byly na skus.


Těstoviny ihned promíchejte s pestem a podávejte s hoblinami #parmazánu.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

42 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše