Blog

Pečená dýně

Množství pro 4 osoby, na dva plechy


Až budete hledat alternativu k pečeným hranolkům a za zahrady se na vás budou valit dýně hokkaido, zkuste tenhle recept. Je jednoduchý a možností jak pečenou dýni servírovat je nespočet. Třeba s jogurtem ochuceným česnekem, koriandrem, řebříčkem a měsíčkem (jako dneska já) nebo s fetou nebo s čerstvou zeleninou a dýňovým olejem nebo s avokádem na křupavém chlebu nebo...


#dýně hokkaido 1 střední kus

#olivovýolej 50 ml

sůl


Troubu předehřejte na 190° C.


Dýni vydlabejte (neloupejte) a nakrájejte na měsíčky o tloušťce zhruba 1 cm. Dejte na plech (budete potřebovat dva) vystlaný pečícím papírem nebo fólií a pomašlujte z obou stran olejem.


Pečte 13 minut z jedné a z druhé také tak. Po vyndání z trouby osolte.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

86 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše