recepty

Pečená dýně s fetou

Množství pro 2 osoby


A zase ta dýně! Tentokrát pečená s brambůrkami, česnekem, šalotkou a ozdobená fetou. Prozáření podzimního dne oranžovou barvou. To chceš!


#dýně hokkaido 400 g

#brambory 4 střední kusy

#šalotka 2 kusy

#česnek 8 stroužků

#olivovýolej 4 lžíce

#sůl


Troubu rozehřejte na 200° C.


Dýni rozpulte a vydlabejte semínka. Nakrájejte ji na plátky a dejte na plech vystlaný pečícím papírem a potřený olivovým olejem. Přidejte i na plátky nakrájené oloupané brambory, na měsíčky nakrájenou šalotku, lehce osolte (budete přidávat ještě fetu a ta je sama o sobě hodně slaná) a dejte péci na 20 - 30 minut. Zelenina by měla lehce "chytit" kraje.


Na posledních 5 minut přidejte i stroužky česneku.


#feta 150 g

#dýňovýolej 2 lžíce

#rozmarýn pár snítek


Opečenou zeleninu rozdělte na talíře a navrch rozdrobte fetu, pokapejte dýňovým olejem a posypejte rozmarýnem.


TIP: Pokud chcete, aby bylo toto jídlo sytější, můžete přidat i vařenou cizrnu nebo podávat s kváskovým chlebem.

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálně vypsané kurzy vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

35 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše