recepty

Pečený květák

Množství pro 2 osoby


Od kamarádu z Maďarska jsem dostala několik druhů mleté papriky. Jsem za ni moc ráda. Je totiž skvělá. Tu uzenou jsme vyzkoušela na pečený květák. Můžete si ho dát jen tak samotný, jako přílohu, s pečivem nebo ho použít na salát.

#květák hlava

#paprika uzená mletá 1 vrchovatá lžička

#sůl zarovnaná lžička

#lahůdkovédroždí 2 lžíce

#řepkovýolej 100 ml


Květák rozdělte na růžičky a dejte na plech vystlaný pečícím papírem. V misce smíchejte všechny ostatní suroviny a nalijte na květák. Důkladně promíchejte a dejte do trouby péci na stupeň horkovzdušný gril. Během grilování několikrát promíchejte. Jakmile začnou kraje květáku hnědnout, je hotovo. V mém případě to bylo za 25 minut.


Hotový květák můžete dochutit čerstvými bylinkami nebo natí z jarní cibulky.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

121 zobrazení0 komentářů