Blog

Pizza s kopřivovým krémem


Množství pro 2-3 osoby


Kopřivová pizza byl kdysi vlastně můj úplně pokus s planými bylinkami v kuchyni. Je tak jednoduchá a přitom tolik efektní a chutná. Pravidelně jsem ji připravovala, když měla přijít návštěva nebo jako pohoštění, když jsem někam šla. Co dalšího s kopřivou provést v kuchyni najdete pod tímto odkazem.

#špaldovámouka polohrubá 250 g

#droždí instantní 7 g

#olivovýolej 4 lžíce

#voda 130 ml

#sůl špetka

#cukr lžička

#olivovýolej na potření krajů


Mouku přesejte do mísy a přidejte všechny ostatní suroviny. Důkladně zpracujte ručně nebo pomocí robotu. Hněťte alespoň 5 minut. Pak rozdělte na dvě poloviny a každou dejte na plech s pečící fólií. Mokrou rukou roztáhněte do krajů. Ty potřete olivovým olejem. Předehřejte si troubu na 250° C.


#kopřiva 300 g

#cibule 1 kus

#česnek 4 stroužky

#olivovýolej 50 ml

#sůl

#mozzarella 300 g


Kopřivy spařte vroucí vodou a nechte chvíli stát. Pak slijte.


Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Osmahněte ji na olivovém oleji. Ve chvíli, kdy začne cibule na krajích hnědnout, přidejte i česnek a malou chvíli restujte.


Do mixéru dejte kopřivy, směs z pánve a sůl. Rozmixujte dohladka a rozetřete na pizzy a navrch ještě dejte kousky mozzarelly.


Pečte v troubě při 250° C zhruba 12 minut, dokud okraje nezačnou zlátnout.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

59 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše