Blog

"Škvarkové" placky

Množství na 8 placek


Moje babička uměla ty nejlepší škvarkové placky na světě. Dělala je vždycky k braboračce. Pokaždé to pro mě tehdy byl malý svátek. Přemýšlela jsem, jak by se daly upéct ve vege variantě a přišla jsem na to. Sepsala jsem vám na ně recept a přísahám, že pár lidí to fakt nepoznalo, že nejsou se škvarky. Schválně vyzkoušejte a dejte vědět ;-)


#špaldovámouka polohrubá 500 g

#droždí čerstvé polovina kostky

#tempeh marinovaný 100 g

#vejce 1 kus

#kokosovýolej dezodorizovaný 150 g

#voda 160 g

#sůl 5 g + hrubá na posyp


Ve větší míse smíchejte mouku, vlažnou vodu a droždí. Nechte vzejít kvásek a pak přidejte všechny ostatní suroviny kromě tempehu a pomocí ruky vypracujete pružné a hladké těsto.


Tempeh nakrájejte na malé kostičky a také zapracujete do těsta. Nechte na teplém místě asi hodinu kynout.


Troubu předehřejte na 190° C. Připravte si 2 plechy a vystelte je pečícím papírem nebo fólií.


Těsto rozdělte na 8 dílů a pomocí dlaně vypracujte každý na placku. Každou ještě posypejte hrubou solí a nechte 10 minut dokynout.


Pečte 26 minut. V polovině otočte.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

81 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše