Blog

Plněné papriky s rajskou a rýží

Množství pro 6 osob


Další jídlo mého dětství. Plněná paprika s rajskou a rýží. Netřeba nic dodávat.

Jak na papriky:

#papriky bílé 6 ks

#pohanka světlá loupaná 60 g

Použijte raději světlou pohanku. Ta se totiž loupá mechanicky za studena. Tmavá se loupe pomocí pražení.

#tofu uzené 100 g

Můžete ale použít i nějakou veganskou uzeninu, pokud máte nějakou oblíbenou.

#paprika mletá uzená 1/2 lžičky

#pepř

#sůl


Pohanku propláchneme ve studené vodě. Do hrnce dejte pohanku a 1,5 násobné množství vody. Nepoužívejte vody více, pohanka by se neměla slévat, abyste nepřišli o cenný rutin, který obsahuje. Vařte ji 2 minuty a pak nechte 30 minut pod pokličkou dojít. Až potom ji načechrejte vidličkou.


Pokud nechcete pohanku vařit, stačí je v 1,5 násobném množství vody namočit na pár hodin.


Troubu předehřejte na 190° C.


Do sekáčku dejte uvařenou/namočenou pohanku, tofu nakrájené na kostky, papriku, pepř i sůl a rozdrťte na hrubou pastu. Paprikám seřízněte konce u stopky a naplňte je pastou. Opět přiklopte. Aby se papriky "neodzátkovaly", můžete použít párátko. Pokud vám zbyde náplň, udělejte kuličky pomocí dlaní, do kterých jste si dali trochu oleje.


Pečte v troubě 20 minut.


K plněným a zapečeným paprikám patří rajská omáčka: #rajčata krájená (možné i z plechovky) 400 g

#protlak rajčatový 70 g

#cibule 1 větší kus

#mrkev 2 střední kusy

#petržel 1 střední kus

#špaldovámouka nebo #rýžovámouka hladká 1 lžíce

#máslo 1 lžíce

#olej 3 lžíce

#skořice celá 1 kus

#bobkovýlist 3 kusy

#hřebíček 3 kusy

#umeocet 2 lžíce

#datlovýsirup 2 lžíce

#voda 700 ml

#sůl


Předehřejte troubu na 180° C.

Cibuli, mrkev a petržel omyjte a oloupejte. Slupky dejte do hrnce, přidejte vodu a přiveďte k varu. Na mírném plameni vařte zhruba 30 minut. Do vývaru můžete přidat i divoké koření (bobkový list, pepř, nové koření) a nať petržele a libečku.


Oloupanou zeleninu nakrájejte na kousky. Dejte na pečícím papírem vystlaný plech, přidejte olej a máslo a pečte v troubě zhruba 30 minut.


Opečenou zeleninu dejte do rozpáleného hrnce a přidejte koření, zaprašte moukou a po chvíli míchání přidejte i protlak. Asi minutku restujte a pak přidejte rajčata a po další chvilce zalijte vývarem. Přiveďte k varu a vařte zhruba 15 minut. Poté vyndejte koření a omáčku buď propasírujte nebo rozmixujte. Nakonec dochuťte octem, datlovým sirupem a na úplně konec případně dosolte.


Občas dělám rajské víc a pak si ji zavařím. Není nic jednoduššího, než ji pak v panice, že nemám nic pro děti k obědu, vytáhnout ze špajzu.


Jak zavařuji? Jednoduše v myčce nebo troubě. Mrkněte na tento článek.


A k tomu dokonalou rýži!

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

57 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše