Blog

Zapečená polenta

Množství pro 3 osoby


Pokud jste v obchodech okolo kukuřičné polenty zatím jen váhavě chodili, sáhněte po ní příště. Její příprava je až překvapivě jednoduchá. V kombinaci se salátem ji mám nejraději.


#polenta kukuřičná instantní 170 g

voda 600 g

#máslo 50 g

sůl

#česnek 15 výhonků

To je taková ta část, která vyrůstá uprostřed česneku. Teď ji zahrádkáři vylamují, aby sílily palice pod zemí. Pokud česnek nepěstujete, seženete je na farmářských trzích nebo je nahraďte jarní cibulkou.


nebo místo výhonků

#sušenárajčata hrst


nebo

opražená #dýňovásemínka a #piniovásemínka hrst


nebo

se spařenými listy #špenát, #mangold či #medvědíčesnek hrst a #ricotou 100 g


Troubu předehřejte na 190° C.


Polentu dejte do hrnce, zalijte vodou a osolte. Zamíchejte, přiveďte k varu a vařte 3 minuty.


Připravte si střední zapékací mísu. Do horké polenty dejte nasekané česnekové výhonky a máslo. Zamíchejte, dejte do zapékací mísy a uhlaďte. Ochutnejte a navrch ještě trochu posolte.


Pečte 12 minut.


Podávejte s čerstvým salátem. Třeba z rukoly, papriky, dýňového oleje a sezamu.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

50 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše