recepty

Rajčata s pohankou a fetou

Množství pro 2 osoby


Rajčatový salát s pohankou a fetou tak nějak navazuje na moje předchozí příspěvky. Pohanky jsem si totiž připravila víc, než jsem spotřebovala do tohoto výtečného pohankového jídla. Navíc jsem ji podruhé už ani nevařila. Jen jsem ji na pár hodin namočila a úplně mi to stačilo. Do salátu jsem použila naše divoká rajčata, která patří mezi nejsladší odrůdám, co znám. Při dochucení jsem sáhla po domácí balsamikové redukci. Dostala jsem ji od skvělého kuchaře Tomiho. Díky!

#pohanka kroupy namočená/uvařená 400 g (cca 150 g v suchém stavu)

Použijte raději světlou pohanku. Ta se totiž loupá mechanicky za studena. Tmavá se loupe pomocí pražení.

#rajčata cherry nebo divoká hrst

#pažitka malý svazeček

#avokádovýolej 4 lžíce

#balsamikováredukce 1 lžíce

#feta sýr 200 g

#sůl


Pohanku propláchneme ve studené vodě. Do hrnce dejte pohanku a 1,5 násobné množství vody. Nepoužívejte vody více, pohanka by se neměla slévat, abyste nepřišli o cenný rutin, který obsahuje. Vařte ji 2 minuty a pak nechte 30 minut pod pokličkou dojít. Až potom ji načechrejte vidličkou.


Pokud nechcete pohanku vařit, stačí je v 1,5 násobném množství vody namočit na pár hodin.


Pažitku nakrájejte, fetu rozdrobte, cherry rajčata rozpulte, divoká nechte tak. Vždy si dejte 1/4 stranou navrch na ozdobu. Zbytek smíchejte s pohankou, dochuťte balsamikovou redukcí a avokádovým oleje, osolte.


Ozdobte a zeleninou a fetou, kterou jste si dali stranou a podávejte jako samostatný salát nebo jako přílohu.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

43 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše