Blog

Raw dezert

Množství pro 2 osoby


Tento dezert se skládá jen ze čtyř syrových nebo chcete-li raw surovin: datlí a sirupu z nich, kešu, avokáda a banánu. Dezert se nepeče se ani nevaří se, jen se mixuje. Uvedené množství vystačí na 2 porce, ale pokud uděláte dvojnásobné množství, můžete si doma připravit parádní raw dortík ;-)#datle 80 g

#kešu 40 g

Přes noc namočte datle i kešu do vody. Ráno slijte a rozmixujete. Požadovaná konzistence a hrubost je na vás. Můžete rozmixovat úplně na hladkou pastu nebo v ní nechat kousky. Pastu rozdělte na poloviny a každou dejte na dno skleničky.


#banán 1 kus

#avokádo zralé 1 kus

#datlovýsirup 2 lžíce

Můžete ale použít i jakýkoliv jiný sirup nebo med.


Nyní rozmixujte banán s avokádem a datlovým sirupem na krém. Opět krém rozdělte napůl a dejte navrch skleničky na připravenou pastu.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

43 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše