Blog

Vyhledat
  • Zuzana Čítková

Obyčejné rohlíky


Množství na 12 rohlíků


Pokud chcete upéct obyčejné rohlíky jako z obchodu, pak by vás mohl tento recept uspokojit. Druhou várku jsem zadělávala vzápětí ;-)

#pšeničná hladká mouka 125 g

#med lžička

#droždí čerstvé 1/2 kostky

voda vlažná 100 ml


Vše smíchejte a nechte 30 minut kynout.


#med lžička

sůl 8 g

voda vlažná 140 ml

#slunečnicovýolej 25 g

#pšeničná hladká mouka 360 g


Do hrnku dejte vlažnou vodu a rozmíchejte se solí, medem a olejem. Přilijte k vykynutému těsto a přidejte i zbytek mouky. Důkladně zapracujete až vznikne hladké a vláčné těsto. To nechte opět 30 minut kynout.


Zapněte troubu na 210° C.


Těsto vyndejte na lehce pomoučněný vál a rozdělte na 12 stejně velkých dílků. Dlaněmi z každého udělejte trojúhelník (samozřejmě nemusí být přesné) a zarolujte od jedné hrany ke špičce. Rozdělte na 2 plechy a potřete rozšlehaným vejcem a posypte mákem.


Pečte 13 minut a pak nechte vychladnout na mřížce.


TIP: Těsto lze nechat kynout i v lednici přes noc (vyzkoušeno). V tom případě večer smíchejte hned vše a důkladně zamíchejte. Druhý den ráno těsto vyndejte z lednice a pokračujte podle návodu.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

419 zobrazení
  • Facebook Sociální Icon

Tel: +420 604 642 776

© 2018 Zuzana Čítková