Blog

Salát z romanesco a ředkviček

Množství pro 4 osoby jako velký salát


Romanesco jsem chtěla vždycky vyzkoušet. Fascinuje mě dokonalé spirálové uspořádání žlutozelených růžiček. Chuťově mi připomíná něco mezi brokolicí a právě květákem. I když ten asi víc. Jen pozor, abyste ho nerozvařili.

#romanesco 1 hlava

#ředkvičky 2 svazky

#jarnícibulka 3 kusy

#cibule červená 1 kus

#mungo klíčky 50 g

#římskýkmín 1 lžička

#koriandr 1 lžička

#pepř 5 kuliček

#cottage sýr 300 g

#citrón šťáva z poloviny

#avokádovýolej 5 lžic

Můžete ale použít jakýkoliv jiný váš oblíbený za studena lisovaný olej. Třeba dýňový nebo olivový.

#sůl


Romanescu odkrojte vnitřní košťál a rozdělejte na růžičky. Dejte vařit osolenou vodu do většího hrnce. Jakmile se voda začne vařit, vložte růžičky do ní a vařte 4 minuty. Pak slijte a zalijte studenou vodou.


Ředkvičky si nakrájejte na měsíčky nebo kolečka, cibulku našikmo, červenou cibuli na tenké měsíčky a klíčky properte.


Pepř, koriandr a římský kmín dejte na suchou pánev a na chvíli je opražte. Pak dejte do hmoždíře a rozdrťte. Smíchejte s olejem, sýrem cottage, citrónovou šťávou a solí.


Dejte si pár růžiček romanesca, trochu jarní cibulky a klíčků stranou na ozdobu. Vše ostatní smíchejte dohromady.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

21 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše