Blog

Rukolová pomazánka s kešu

Aktualizováno: kvě 2


Množství pro 4 osoby


Pomazánka z rukoly a kešu je výtečná k semínkovým krekrům nebo fokáče. Můžete ji ale použít i jako pesto na celozrnné těstoviny. Zaručeně ozdobí každý slavnostní stůl, je totiž krásně zelená!#rukola 250 g

Pokud ještě ostýchavě chodíte okolo planých bylinek, pak pomazánku vyzkoušejte z ptačince namísto rukoly. Mám vyzkoušeno a je to také moc dobré. Více o planých bylinkách, které používám v kuchyni, najdete zde.

#olivovýolej 150 ml

#kešu 100 g

#citrón šťáva z poloviny

#lahůdkovédroždí 2 vrchovaté lžíce

#česnek 4 stroužky

#GranaPadano sýr 50 g

#sůl


Kešu opražte na sucho na pánvi a nechte vychladnout.


Mezitím nalijte olivový olej do vysoké nádoby a přidejte čtvrtinu rukoly či ptačince. Rozmixujte a pak postupně přidávejte další čtvrtiny. Česnek utřete se solí a přidejte spolu s citrónovou šťávou, droždím a nastrouhaným sýrem do pomazánky.


Kešu nasekejte na kousíčky a přidejte do pomazánky.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

259 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše