Blog

Cibulový čaj a sirup

Aktualizováno: 28. led 2019


Prý se na nás valí chřipková epidemie + děti začínají pokašlávat = nasadila jsem silný kalibr: cibuli! Prý funguje téměř zázračně. Našla jsem ještě poslední kousky z naší zahrádky a vsadila na ně. Zatímco cibulový sirup si děti ještě jakžtakž nechají dát, cibulový čaj byl u nás ale naprostý propadák. Do dětí jsem to sice dostala, ale bylo u toho hodně přemlouvání. Přitom mě to nepřipadalo tak zlé. A jestli to pomáhá...

Na cibulový čaj budete potřebovat:

#cibule 2 kusy

#majoránka 4 lžičky

#med 4 lžičky

#citrón štávu z poloviny

vodu 1000 ml


Vodu přiveďte k varu a dejte do ní oloupanou a na měsíčky nakrájenou cibuli. Vařte 5 minut, pak přidejte majoránku a stáhněte. Nechte pod pokličkou louhovat. Pak oslaďte medem a přidejte i šťávu z citrónu. Uvedené množství se má vypít během dne. Po třech dnech užívání má prý být po kašli.


Na cibulový sirup budete potřebovat:

#cibuli 1 kus

#med lžíce


Cibuli nakrájejte na kostičky a zalijte medem. V lednici nechte hodinu přikryté, než cibule pustí šťávu. Tu pak vymačkejte přes sítko a podávejte po lžičkách. Každý den by se měla udělat nová várka. Sirup by se měl podávat alespoň 3 dny po sobě.
Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

45 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše