Blog

Slider s marinovaným tofu a kimči

Aktualizováno: 13. úno 2019

Množství pro 4 osoby


Je to vlastně takový malý burger, ale buďme světoví a říkejme tomu slider :-) Nabádá mě k tomu můj muž. Prý teď na sliderech jede celá Amerika. Podle mě je tohle to nejlepší jídlo, který jsem kdy připravila. Přitom taková blbost, co? A pokud vás už trochu štvu s kimči, tak se omlouvám, ale když mě tak moooc chutná!Nejdříve budete potřebovat poloviční množství bramborových houstiček z tohoto receptu.


A dále:

#tofu natural 250 g

#med 3 lžíce

#tamari sójová omáčka 4 lžíce

#slunečnicovýolej 3 lžíce


Tofu nakrájejte na 8 plátků a naložte je na čtvrt hodiny do uvedených surovin, které jste předtím promíchali. Pak tofu opečte na pánvi.


#kimči 350 g


To si připravte podle tohoto receptu do zásoby. Nebudete litovat.


#vejce 4 ks

#čili paprička 1 ks

sůl


Připravte z nich volská oka, osolte a okořeňte je nasekanou čili papričkou


#majonéza 4 lžíce připravené podle tohoto receptu

#kečup 1 lžíce


Majonézu a kečup smíchejte dohromady.


Burgerové houstičky opečte na sucho z obou stran, nejdříve dejte tofu, majonézu s kečupem, vejce a nakonec kimči.


Křup!

#burger #slider #pártyVe svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

89 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše