recepty

Soba nudle s hráškem a asijskými bylinkami

Množství pro 4 osoby


V jednoduchosti je často skrytá geniální chuť. Někdy prostě zkombinujete pár surovin a vznikne jídlo, které byste si s klidem dala znovu k dalšímu jídlu. Navíc právě tohle jídlo vám pomůže poznat spoustu nových ingrediencí.#soba pohankové nudle 360 g

#hrášek cukrový 400 g

#sezamovýolej 8 lžíc

#šalotka 3 střední kusy nebo několik malých asijských

#tamari sójová omáčka pár lžic

#pepřovníklolot listy 1 svazek

#klasnatkabrvitá a/nebo #perilakřovitá dohromady 1 svazek

#popenecbřečťanovitý kvítky

#sezam 4 lžíce

#sůl


Soba nudle také uvařte v osolené vroucí vodě podle návodu (asi 5 minut).


Připravte si všechny ostatní suroviny. Hrášku odkrojte stopky, bylinky nasekejte, šalotku oloupejte a nakrájejte na měsíčky.


Na oleji orestujte šalotku a pak hrášek s pepřovníkem. Odstavte a promíchejte s uvařenými nudlemi, ochuťte tamari omáčkou s rozmíchanou miso pastou. Na talíři ozdobte bylinkami a sezam. Já přidala i kvítky popence. Pokud vám nestačí slaná chuť tamari a misa, můžete ještě dosolit.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.