recepty

Špagety s rajčaty a kapary

Mnsožství pro 2 osoby


Začíná to být trochu divoce rajčatově monotématické :-) Když ono jich je tak strašně moc a jsou tak dobrá! Tyhle špagety jsou navíc super-rychlé. Pokud si to ale budete chtít ztížit, udělejte si pastu vlastní podle tohoto receptu.

#špagety špaldové celozrnné 200 g (v suchém stavu)

#rajčata cherry nebo divoká plná hrst

#kapari poupata 2 zarovnané lžíce

#česnek 4 stroužky

#cibule 1 střední kus

#dobromysl čerstvá pár snítek

#olivovýolej 50 ml

#sůl


Dejte si vařit vodu na špagety do velkého hrnce a řádně ji osolte. Jakmile voda vře, přidejte špagety, zamíchejte a vařte tak dlouho, jak uvádí výrobce na obalu.


Cibuli nakrájejte na měsíčky, česnek nasekejte. Cherry rajčata přepulte, divoká nechte tak. Dobromysl nasekejte nebo natrhejte.


Cibuli dejte na větší pánev a opékejte na rozpáleném olivovém oleji pár minut. Jakmile začne na krajích trochu hnědnout, přidejte česnek a za za půl minuty i rajčata, kapary a dobromysl. Za další minutu přidejte uvařené špagety, osolte, vypněte plamen a promíchejte.


Kdo má rád sýr, může jím nakonec špagety ještě posypat. Není to ale nutné. Jsou skvělé i tak.

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.