recepty

Svíčková

Množství pro 6 osob


Pokud je základem jídla zelenina, většinou se výsledná chuť úplně změní, pokud ji předem upečete. Stejně je tomu i v případě svíčkové. Kořenovou zeleninu a cibuli nejdříve oloupu a z odpadu si začnu připravovat vývar. Samotnou zeleninu pak upeču v troubě. Úspěch zaručen ;-)


Přikládám i recepty na dokonalé houskové knedlíky nebo na domácí hořčici, která se do svíčkové také přidává.


#mrkev 2 větší kusy

#celer 1/4 bulvy

#petržel kořenová 1 střední kus

#cibule 1 střední kus

#novékoření 3 kuličky

#pepř 4 kuličky

#bobokovýlist 1 kus

#slunečnicovýolej 30 ml (můžete použít i #máslo)

#citrón šťáva 1 lžíce

#hořčice 1 lžička

Pokud si budete chtít udělat domácí, zde je recept.

#třtinovýcukr 1 lžíce

#zakysanásmetana 100 ml

#tofu marinované 400 g

pepř sůl

voda 600 ml


Nejdříve si oloupejte kořenovou zeleninu a cibuli. Slupky pak spolu s divokým kořením dejte do hrnce, zalijte vodou a vařte zhruba 30 minut na mírném plameni.


Mezitím si zeleninu a cibuli nakrájejte na kostky a opékejte v troubě při 190° C do té doby, než začnou okraje hnědnout. Bude to trvat také zhruba 30 minut. Poté troubu vypněte a zeleninu nechte v troubě ještě 15 minut dojít. Má to velký vliv na výslednou chuť omáčky.


Nyní je čas si zadělat houskový knedlík podle tohoto receptu.


Až budete mít hotový vývar, slijte ho a přidejte do něj opečenou zeleninu i ostatní suroviny kromě smetany a tofu. Chvíli povařte. Jde hlavně o citrónovou šťávu, aby se vám následně smetana nesrazila. Pak přidejte smetanu a rozmíchejte. Na závěr osolte a opepřete.


Tofu nakrájejte na plátky a opečte na pánvi na troše oleje.


TIP na závěr: Příprava svíčkové je poměrně zdlouhavá, proto si většinou udělám dvojnásobné množství omáčky a dám si ji do mrazáku. Jen nepřidávejte smetanu. Tu až po opětovném ohřátí. S tím nemám dobré zkušenosti. Do mrazáku jídla raději vždy bez ní. A když už budete v tom, tak si udělejte i dvojnásobné množství knedlíků a dejte si je nakrájené také do mrazáku. Jako když to pak najdete!


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotrav