Blog

Vafle z kvasu

Množství pro 4 osoby


Když se rozhodnete experimentovat se špaldovým kvasem, musíte se připravit na to, že vám ho bude vždycky hodně přebývat. Udělat z něj vafle se přímo nabízí. Navíc nám na zahradě začaly ve velkém plodit jahody, maliny a muchovník. Ideální kombinace!


Na blogu mám také recept na nadýchané bruselské vafle nebo na vafle s goudou a cuketou.#špaldovýkvas 300 g

Pokud ho doma nemáte, ale vlastníte kvas žitný, není nic jednoduššího, než ten žitný přeučit na špaldu. Večer si dejte do sklenice 150 g špaldové celozrnná jemně mleté mouky a 150 g vody a lžičku žitného kvasu. Zamíchejte, přikryjte a do druhého dne se vám krásně rozjede špaldový kvas. Až obsah použijete na vafle, skleničku znovu naplňte špaldovou moukou a vodou a jedete dál...

#špaldovámouka celozrnná jemně mletá 250 g

#prášekdopečiva bezfosfátový 1/2 lžičky vmíchaný do mouky

#mléko nebo #rostlinnýnápoj 180 g

#máslo 65 g rozpuštené a smíchané s mlékem

#čekankovýsirup 30 g

#vejce 3 kusy

#vanilka 1/4 lžičky

#sůl špetka


Vykvašený kvas smíchejte se všemi uvedeným surovinami a vypracujete vláčné těstíčko. Vaflovač vymažte na začátku máslem a pečte jednotlivé vafle.


Co na vafle?

#čekankovýsirup

#datlovýsirup

a samozřejmě čerstvé ovoce


TIP: Pokud budete chtít vafle více nadýchané, doporučuji připravit si vždy poloviční množství těsta (toto množství tedy nadvakrát), přidat jen žloutky, z bílků vyšlehat sníh a ten zapravit až na konci.Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

53 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše