Blog

Zapečená dýně s hlívou a fetou

Aktualizováno: 20. úno 2020

Množství na střední zapékací mísu pro cca 4 osoby


Pomalu ale jistě odebírám ze špajzu letní nadělení. A to i dýně hokkaido, kterých se mi loni urodilo opravdu hodně. Když jednu načnu, většinou z ní udělám dvě jídla - obligátní polévku a pak vymýšlím. Včera jsem ji zapekla s hlívou a fetou. Ve spojení s řeckým jogurtem to byla lahůdka. Já si k tomu nandala i kimči, a přestože je Korea a Řecko na mapě hodně daleko od sebe, tak na talíři se chutě krásně doplňovaly ;-)

#dýně hokkaido polovina větší nebo jedna malá

#hlíva ústřičná 300 g

#česnek 6 stroužků

#cibule 2 kusy

#feta 250 g

#olejslunečnicový 6 lžic (do směsi i na vymazání formy)

#řeckýjogurt 600 g

sůl


Dýni vydlabejte a nakrájejte na kostky. Hlívě odkrojte stopky a také pokrájejte. Cibuli nakrájejte na měsíčky, česnek prolistujte se solí.


Troubu předehřejte na 200° C.


Na oleji orestujte cibuli tak, až bude lehce hnědnout. Pak přidejte dýni, hlívu a česnek a chvíli restujte. Vše dejte do olejem vymazané zapékací mísy a navrch rozdrobte fetu.


Dejte do vyhřáté trouby na 20 minut.


Podávejte s řeckým jogurtem. Já si k tomu nandala i kimči, a přestože je Korea a Řecko na mapě hodně daleko od sebe, tak na talíři se chutě krásně doplňovaly ;-) Nezapomeňte posypat čestvou petrželkou!
Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

58 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše