Blog

Kapie zapečné s fetou

Aktualizováno: před 3 dny

Množství pro 2 osoby


Věděli jste, že když vám v Itálii přinesou před jídlem košíček s pečivem, slouží k tomu, abyste s ním na konci vytřeli zbytky oleje a šťávy z talíře? Přesně na to jsem myslela, když jsem pekla tyhle papriky.

#papriky kapie 3 kusy

#feta 200 g

#olivovýolej 80 ml

#petržel kudrnka malý svazeček

#kopřivovésemínko a/nebo #pepř a/nebo #čili


Troubu předehřejte na 160° C.


Papriky podélně přepulte a vydlabejte semínka. Polovinu oleje nalijte na dno zapékací mísy. Dejte na něj papriky a na ně nadrobte fetu, ochuťte kořením, zakapejte druhou polovinou oleje a dejte do trouby na 20 minut.


Po vyndání z trouby posypejte sekanou petrželí a podávejte s focacciou, bagetou nebo naanem.
Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálně vypsané kurzy vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

42 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše