recepty

Thajské zelené kari s shimeji, lilkem a edemame

Množství pro 4 osoby


Na toto thajské kari jsem použila maximální počet zelených surovin - thajský lilek, edemame sojové boby, čerstvý pepř, koriandr, limetku. Kromě krásně sladěných chutí to ladí i barevně. Co vy na to?


#lilek 200 g

Ideálně thajský. Kupuji ho v krámku s potravinami v SAPĚ u zadní brány č. 4. Pokud ho ale neseženete, můžete použít klasický.

#edemame mladé sójové boby 130 g

Mohou být i mražené.

#shimeji houby 150 g

#karipasta zelená 2 lžíce kupované nebo 4 lžíce domácí podle tohoto receptu.

Kupované musíte dát daleko méně, protože je hodně slaná.

#limetka šťáva z poloviny

#kokosovémléko 500 ml

Může být i domácí. Stačí hrst strouhaného kokosu zalít teplou vodou a důkladně rozmixovat a pak scedit. Nebude ale tak výrazné.

#citronovátráva 4 stonky

#česnek 4 stroužky

#zázvor 2 lžíce nasekaného

#pepř čerstvý 20 kuliček (nemusí být)

#kokosovýolej 2 lžíce

#cukr 1 lžíce

#tamari sójová omáčka 2 lžíce

#sůl nebo #umeocet na dosolení podle chuti

#koriandr čerstvý svazek


Lilek nakrájejte na osminky/měsíčky, edemame boby vyloupejte, shimeji odkrojte konce,z limetky vymačkejte šťávu, česnek a zázvor nasekejte na maličké kousíčky (můžete i v sekáčku), citronovou trávu naklepejte a nakrájejte na kolečka.


V hluboké pánvi rozpalte kokosový olej a dejte na něj restovat česnek a zázvor. Za minutku přidejte i zelenou kari pastu, citronovou trávu, limetkové listy a za další minutku zalijte polovinou kokosového mléka. Přidejte likek, edemame, pepř a shimeji a nechce pobublávat 5 minut. Přilijte zbytek mléka a přiveďte k varu. Ostavte. Dochuťte limetkovou šťávou, cukrem, tamari a případně ještě dosolte. Místo soli můžete použít i umeocet.


Servírujte s jasmínovou rýží, nasekaným koriandrem a případně měsíčkem limetky na dochucení.


Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálně vypsané kurzy vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše