recepty

Zelené udon nudle

Množství pro 2 osoby


Vyběhnete na zahradu a natrháte, co je zrovna jedlé a zelené, rozmixujete s pár surovinami a zamícháte s uvařenými udon nudlemi. To by byl ve zkratce můj dnešní recept ;-)


#rukola a/nebo #špenát a/nebo #mangold dohromady 200 g

Špenát jsem použila kavkazský, což je pnoucí trvalka. 3 sazeničky jsem dostala darem od kamarádů a nemůžu si ho vynachválit. Semínka případně seženete tady. Mangold mám duhový a semínka jsem koupila zde.

#piniovásemínka 50 g

#olivovýolej 80 ml

#česnek 4 stroužky

#sůl


#udon nudle 200 g


Udon nudle dejte do většího množství vroucí osolené vody a vařte 5 minut nebo dle návodu.


Mezitím si rozmixujte listy s olejem a pak přidejte i piniová semínka, česnek a sůl.


Vše dobře promíchejte a ihned podávejte. Je možné ještě posypat sýrem #granapadano nebo #parmazán, ale není to vůbec nutné. Nudle chutnají i tak velmi dobře. Někdy méně je více ;-)


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.